14 września 2016

Debiut ASM Group S.A. na Głównym Rynku GPW

14 września 2016 r. na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie zadebiutowała notowana do tej pory na NewConnect spółka ASM Group S.A. Był to 12 tegoroczny debiut na rynku regulowanym warszawskiej giełdy. Tym samym ASM Group S.A. jest 482 spółką notowaną na tym rynku oraz 6, która przeszła z NewConnect na główny parkiet GPW.

Akcje ASM Group S.A. zadebiutowały dziś na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych. Oferującym był Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

ASM Group S.A. to lider w outsourcingu usług wsparcia sprzedaży w Polsce. Spółka świadczy kompleksowe usługi z zakresu: merchandisingu, outsourcingu sił sprzedaży, field marketingu oraz badań marketingowych. Swoim zasięgiem obejmuje rynek polski i włoski. Z usług spółki korzysta już ponad 600 klientów.

Do obrotu na rynku regulowanym zostało dopuszczonych 57.019.642 akcji ASM Group S.A.

– Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu debiutu naszej spółki na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych. Wierzę, że przeniesienie notowań akcji oraz realizacja naszych strategicznych planów, które będą miały wpływ na wzrost wyników w przyszłości, przełożą się na większe zainteresowanie inwestorów. – powiedział Adam Stańczak, Prezes Zarządu ASM GROUP S.A.

Strategia rozwoju ASM Group S.A. zakłada rozwój grupy kapitałowej poprzez akwizycje i ekspansję zagraniczną. Głównym założeniem Spółki jest uzyskanie czołowej pozycji wśród podmiotów świadczących kompleksowe usługi wsparcia sprzedaży w Europie. Aktualnie firma prowadzi działalność w Polsce i we Włoszech.

-Patrzymy na Europę jako na obszar, na którym możemy się rozwijać. Chcielibyśmy być polską firmą która stanie się liderem w Europie. Jesteśmy w kilku procesach akwizycyjnych, a za nami już kilka przejęć, które potwierdzają nasze założenia. Widzimy duże szanse dla nas jako spółki świadczącej szeroko rozumiane usługi wsparcia sprzedaży. Dzięki temu, że rynek w Europie nie jest skonsolidowany mamy duży potencjał do zagospodarowania- komentuje Adam Stańczak, Prezes Zarządu ASM GROUP S.A.

Na rynku NewConnect ASM Group S.A. była obecna od 2013 roku. Prace nad przeniesieniem notowań na rynek główny GPW rozpoczęły się jeszcze w 2014 r. W grudniu 2014 r.  spółka złożyła Prospekt do Komisji Nadzoru Finansowego, który został zatwierdzony 16 września 2015 r. Przeniesienie odbyło się bez emisji akcji.